LUNES 14 DE AGOSTO



ABUZTUAK 14 (astelehena)
19:00etan:Herriko Plazan, jaietako pregoia irakurriko du AIARALDEAk 
Ondoren:Los Arlotes taldeak Ruperto Urquijoren hainbat abesti kantatuko dizkigu.
Jarraian:Jaiak iragartzeko KALEJIRA, Laudioko Ttuntturro joaldun taldearen eskutik. 



DÍA 14  (Lunes)

  • A las 19:00 hEn la Herriko Plaza, lectura del pregón de fiestas a cargo de AIARALDEA.
  • A continuaciónLos Arlotes interpretarán varios temas de Ruperto Urquijo.
  • SeguidamenteKALEJIRA anunciando las fiestas, a cargo de Ttuntturro Laudioko Joaldun Taldea.



MARTES 15 AGOSTO. DIA DEL CHUPINAZO

ABUZTUAK 15, ANDRA MARI EGUNA (martitzena)
TXUPINAZO EGUNA

08:30etik aurrera:Aire zabaleko XXI. PINTURA-LEHIAKETA.(Ikusi oinarriak Laudio Udalaren webgunean)
10:00etan:GOSARI HERRIKOIA Alberto Acero plazan, Suziri-Jai Jaiak Koordinakundearen eskutik
 Jarraian:KALEJIRA Zo Zongorekin, Suziri-Jai Jaiak Koordinakundeak antolatuta.
11:30ean:KOADRILLA HISTORIKO ZAHARREN GERALDIA eta ZURRAKAPOTE HERRIKOI KALEJIRA, Alberto Acero plazan, Suziri-Jai Jaiak Koordinakundeak antolatuta.
12:00etan:TXUPINLARIAREN AGURRA udaletxetik, Xirika jaitaldeko Santi Ussia Barbararen eskutik, eta LEHENENGO SUZIRIA jaurtitzea, jaien hasiera iragartzeko
Jarraian:KALEJIRA Ekin Joleak, Lankaietako Lagunak, Laudioko Gaiteroak eta San Roke Musika Elkartea taldeen eskutik, jaitalde, kuadrilla, erraldoi eta buruhandien laguntzaz.
12:30ean:Omenaldia Ruperto Urkijori Lamuza plazan eta, jarraian, kaleetan zehar abesteko aukera, Arloteen eskutik.
13:00ean:KOADRILLA HISTORIKOEN POTEOA tabernarik taberna, Fanfarreren laguntzaz, Suziri-Jai Jaiak Koordinakundeak antolatuta.
13:00ean:TXOSNEN IREKIERA, Laudioko Txosna Batzordeak antolatuta.
13:00ean:DISKOFESTA Zumalakarregi etorbidean 17:00ak arte, Arrañope, Ederki eta Iluntze tabernek antolatuta.
14:00etan:ERROMERIA txosnen barrutian, TXIMELETAren eskutik, 18:00ak arte, Laudioko Txosna Batzordeak antolatuta
15:00etan:70-80ko MUSIKA-FESTA, elizako arkupean, kuadrilla historiko zaharrek antolatuta.
17:00etan:ESKI-TAULA txapelketa Zumalakarregi etorbidean, Suziri-Jai Jaiak Koordinakundeak antolatuta.
17:00etan:KALEJIRA herriko kaleetan, Sorginlarren mitologia-taldeak antolatuta.
18:00etan:TXORIPANADA Zumalakarregi etorbidean, Suziri-Jai Jaiak Koordinakundeak antolatuta.
18:30ean:Aire zabaleko XXI. PINTURA-LEHIAKETAKO SARI-BANAKETA Herriko Plazan.
19:00etan:ANTZERKIA Herriko Plazan, “Manneken's Piss” antzezlana, CAMPI QUI PUGUI PRODUCCIONES konpainiaren eskutik (lehen emanaldia)
20:00etan:DISKOFESTA Zumalakarregi etorbidean 17:00ak arte, Arrañope, Ederki eta Iluntze tabernek antolatuta.
21:00etan:KONTZERTUA txosnen esparruan, RADIO REVOLUCION taldearekin, eta jarraian ERROMERIA URRATS taldearen eskutik, Laudioko Txosna Batzordeak antolatuta.
21:30ean:XABI ABURRUZAGAren KONTZERTUA Herriko Plazan.
22:00etan:“SU A FEU” ikuskizuna DEABRU BELTZAK konpainiaren eskutik, Suziri-Jai Jaiak Koordinakundeak antolatuta.
22:45ean:ANTZERKIA Herriko Plazan, “Manneken's Piss” antzezlana, CAMPI QUI PUGUI PRODUCCIONES konpainiaren eskutik (bigarren emanaldia)


DÍA 15, FESTIVIDAD DE NUESTRA SEÑORA (Martes)
DIA DEL CHUPINAZO.

Día del chupinazo

  • Desde las 8:30 hXXI CONCURSO DE PINTURA al aire libre. (Bases disponibles en la página web del Ayuntamiento de Llodio).
  • A las 10:00 hEn Alberto Acero, DESAYUNO POPULAR, organizado por Suziri-Jai Jaiak Koordinakundea.
  • SeguidamentePASACALLES con Zo Zongo, organizado por Suziri-Jai Jaiak Koordinakundea.
  • A las 11:30 hEn Alberto Acero, QUEDADA DE PEÑAS HISTORICAS-ANTIGUAS y PASACALLES ZURRAKAPOTE POPULAR, organizada por Suziri-Jai Jaiak Koordinakundea.
  • A las 12:00 hDesde el Ayuntamiento, SALUDO del TXUPINERO a cargo de Santi Ussia Barbara de la peña Xirika y disparo del primer cohete, que anunciará el comienzo de las fiestas.
  • SeguidamentePASACALLES por los grupos Ekin Joleak, Lankaietako Lagunak, Laudioko Gaiteroak y Agrupación Musical San Roque con acompañamiento de peñas, cuadrillas, gigantes y cabezudos.
  • A las 12:30 hEn la plaza de Lamuza, homenaje a Ruperto Urkijo, seguidamente cánticos por las distintas calles, organizado por Los Arlotes.
  • A las 13:00 hEntre bares, POTEO de PEÑAS HISTÓRICAS, con acompañamiento de fanfarre, organizada por Suziri-Jai Jaiak Koordinakundea.
  • A las 13:00 hAPERTURA DE TXOSNAS, organizado por Laudioko Txosna Batzordea.
  • A las 13:00 hEn la avda. Zumalakarregi, DISKOFESTA hasta las 17:00 h, organizado por Arrañope, Ederki e Iluntze.
  • A las 13:30 hEn la calle Zubiaur, FIESTA DE LA ESPUMA, organizado por Gazela, Egarri y Berezi.
  • A las 14:00 h: ROMERÍA en el recinto de txosnas de la mano de TXIMELETA hasta las 18:00 h, organizado por Laudioko Txosna Batzordea.
  • A las 15:00 hEn el pórtico de la iglesia, FIESTA MUSICAL años 70/80, organizada por Suziri-Jai Jaiak Koordinakundea.
  • A las 17:00 hEn la avda. Zumalakarregi, campeonato de SKI-TABLA, organizado por Suziri-Jai Jaiak Koordinakundea.
  • A las 17:00 h: Por distintas calles del pueblo, KALEJIRA, organizado por Sorginlarren Mitologia Taldea.
  • A las 18:00 hEn la avda. Zumalakarregi, TXORIPANADA, organizado por Suziri-Jai Jaiak Koordinakundea.
  • A las 18:30 hEn la Herriko Plaza, entrega de PREMIOS del XXI CONCURSO DE PINTURA al aire libre.
  • A las 19:00 hEn la Herriko Plaza, TEATRO con la compañía CAMPI QUI PUGUI PRODUCCIONES, que representa la obra “Manneken’s Piss” (primer pase).
  • A las 20:00 hEn la avda. Zumalakarregi, DIRECTO-GRUPO hasta las 22:00 h, organizado por Arrañope, Ederki e Iluntze.
  • A las 21:00 h: En el recinto de txosnas, CONCIERTO con el grupo RADIO REVOLUCIÓN. Seguidamente ROMERIA con URRATS, organizado por Laudioko Txosna Batzordea.
  • A las 21:30 h: En la Herriko Plaza, CONCIERTO de XABI ABURRUZAGA.
  • A las 22:00 h: Espectáculo “SU A FEU” a cargo de la compañía DEABRU BELTZAK, organizado por Suziri-Jai Jaiak Koordinakundea.
  • A las 22:45 h: En la Herriko Plaza, TEATRO con la compañía CAMPI QUI PUGUI PRODUCCIONES, que representa la obra “Manneken’s Piss” (segundo pase).

MIERCOLES 16 AGOSTO. "FESTIVIDAD SAN ROQUE"

ABUZTUAK 16, SAN ROKEZAR EGUNA (eguaztena)

08:00etan:ALBORADA, LOS ARLOTES taldeak osatutako ahots eta soinu-tresnen abesbatzak eskainita, karroza eta guzti.
09:00etatik aurrera:KALEJIRA Lankaietako Lagunak eta Ekin Joleak txistulari-taldeen eskutik.
10:00etan:HAURRENTZAKO EKINTZAK Zumalakarregi etorbidean 13:00ak arte, Arrañope, Ederki eta Iluntze tabernek antolatuta
11:00etan:DIANA herriko auzoetan zehar, Laudioko Gaiteroen eskutik. Horren ostean, kalejirak erdigunean zehar.
11:00etan:Lamuzako San Pedro Parrokian, MEZA NAGUSIA San Roke Zaindariaren omenez.
11:00etan:HASIBERRIENTZAKO ENTZIERROA.
11:00etan:FAMILIAGUNEA txosnagunean, Laudioko Txosna Batzordeak antolatuta.
11:00etan:HAURREN GASTRONOMIA-LEHIAKETA, Aldai plazan, Suziri-Jai Jaiak Koordinakundeak antolatuta.
12:00etan:JOTA-LEHIAKETAKO IZEN-EMATEAREN HASIERA, Zumalakarregi etorbidean, 18:00ak arte, Arrañope, Ederki eta Iluntze tabernek antolatuta.
12:30ean:ENTZIERROA ETA BIGANTXAK (soilik 16 urtez gorakoentzat)
12:30ean:KALEJIRA San Roke Musika Elkartearen eskutik.
13:00ean:ANIMAZIOA Laudioko Gaiteroen eskutik.
13:00ean:POTEOA Laudioko kaleetan, Laudioko Gazte Asanbladak antolatuta.
14:30etan:HERRI BAZKARIA Gaztetxean, Laudioko Gazte Asanbladak antolatuta.
15:00etan:TWISTER ERRALDOIA Lamuza parkean, Suziri-Jai Jaiak Koordinakundeak antolatuta.
15:30ean:70-80-90 URTEETAKO MUSIKA-FESTA / KARAOKEA elizako arkupean, Suziri-Jai Jaiak Koordinakundeak antolatuta.
17:00etan:ERRALDOI eta BURUHANDIEN KALEJIRA erdigunetik, Erraldoiak taldeak eta Galtzagorri Kultur Taldeak antolatuta, Ekin Joleak eta Laudioko Gaiteroak taldeen laguntzaz.
18:00etan:JOTA-LEHIAKETA Zumalakarregi etorbidean 21:00ak arte, Arrañope, Ederki eta Iluntze tabernek antolatuta.
18:00etan:ANTZERKIA txosnagunean, KANCANEO taldearen eskutik, "Ovolucionando" antzezlana, Laudioko Txosna Batzordeak antolatuta.
18:00etan:HERRI KIROLAK Lamuza plazan, Arriskuzubi Herri Kirolak taldeak antolatuta.
19:00etan:ANIMAZIOA Laudioko Gaiteroen eskutik.
19:00etan:ANTZERKIA Abastos plazan, COMPAÑÍA BAPATEAN konpainiaren eskutik, "Baserriko Porrusalda" antzezlana (euskaraz).
20:00etan:KALEJIRA eta BARBAKOA, San Roke bazelizatik, Suziri-Jai Jaiak Koordinakundeak antolatuta.
21:00etan:AFARI MUSIKATUA KOMETA URDIÑA taldearekin, txosnagunean, Laudioko Txosna Batzordeak antolatuta.
21:30ean:KONTZERTUA Herriko Plazan, "Euskal Kantariak", GONTZAL MENDIBILen, URKOren eta TXOMIN ARTOLAren eskutik.
22:00etan:"Feria de Abril" FESTA TEMATIKOA IES Laudio BHIko patioan, Suziri-Jai Jaiak Koordinakundeak antolatuta.
22:00etan:KONTZERTUA txosnagunean, Txosna Batzordeak antolatuta: CHILDRAIN, ESKEAN KRISTO eta DJa.
23:00etan:BON SCOTT REVIVAL SHOWren KONTZERTU-OMENALDIA AC/Dcri, Zumalakarregi etorbidean.


DÍA 16, FESTIVIDAD DE “SAN ROQUE” (Miercoles)

  • A las  8:00 h: ALBORADA, por un coro de voces e instrumentistas formado por el grupo LOS ARLOTES, con acompañamiento de carroza.
  • A las 9:00 h: PASACALLES por los grupos de txistularis de Lankaietako Lagunak y Ekin Joleak.
  • A las 10:00 h: En la avda. Zumalakarregi, ACTIVIDADES INFANTILES hasta las 13:00 h., organizado por Arrañope, Ederki e Iluntze. 
  • A las 11:00 h: DIANA por los distintos barrios del pueblo a cargo de Laudioko Gaiteroak y posteriormente pasacalles por el centro.
  • A las 11:00 h: En la parroquia de San Pedro de Lamuza, MISA SOLEMNE en honor al Patrón, Señor San Roque.
  • A las 11:00 h: ENCIERRO PRIMICIA.
  •  A las 11:00 h FAMILIAGUNEA en el recinto de txosnas, organizado por Laudioko Txosna Batzordea.
  • A las 11:00 h: En la plaza Aldai, CAMPEONATO GASTRONOMÍCO INFANTIL, organizado por Suziri-Jai Jaiak Koordinakundea.
  • A las 12:00 h: En la avda. Zumalakarregi, APERTURA INSCRIPCIÓN DEL CONCURSO DE JOTAS hasta las 18:00 h, organizado por Arrañope, Ederki e Iluntze.
  • A las 12:30 h: ENCIERRO Y VAQUILLAS (solo mayores de 16 años).
  • A las 12:30 h: PASACALLES a cargo de la Agrupación Musical San Roque.
  • A las 13:00 h: ANIMACIÓN a cargo de Laudioko Gaiteroak.
  • A las 13:00 h: Por diversas calles, POTEO, organizado por Laudioko Gazte Asanblada.
  • A las 14:30 h: En el Gaztetxe, COMIDA POPULAR, organizado por Laudioko Gazte Asanblada
  • A las 15:00 h: En el parque de Lamuza, TWISTER ERRALDOIA, organizado por Suziri-Jai Jaiak Koordinakundea.
  • A las 15:30 h: En el pórtico de la Iglesia, FIESTA MUSICAL / KARAOKE con música de los años 70, 80 y 90, organizada por Suziri-Jai Jaiak Koordinakundea.
  • A las 17:00 h: Por el centro del pueblo, PASEO DE GIGANTES Y CABEZUDOS organizado por Erraldoiak y Galtzagorri Kultur Taldea, con acompañamiento de Ekin Joleak y Laudioko Gaiteroak.
  • A las 18:00 h: En la avda. Zumalakarregi, CONCURSO DE JOTAS hasta las 21:00 h, organizado por Arrañope, Ederki e Iluntze.
  • A las 18:00 h: TEATRO en el recinto de txosnas, con el grupo KANCANEO y la obra “Ovolucionando”, organizado por Laudioko Txosna Batzordea.
  • A las 18:00 h: En la plaza de Lamuza, HERRI KIROLAK, organizada por Arrizkuzubi Herri Kirolak.
  • A las 19:00 h: En Herrriko Plaza, TEATRO con la compañía BAPATEAN, que representa la obra “Baserriko Purrusalda” (en euskera).
  • A las 19:00 h: ANIMACIÓN a cargo de Laudioko Gaiteroak.
  • A las 20:00 h: Desde la ermita de San Roque, PASACALLES y BARBACOA, organizado por Suziri-Jai Jaiak Koordinakundea.
  • A las 21:00 h: En el recinto de txosnas, CENA MUSICAL con el grupo KOMETA URDIÑA, organizada por Laudioko Txosna Batzordea.
  • A las 21:30 h: En la Herriko Plaza CONCIERTO “Euskal Kantariak” de GONTZAL MENDIBIL, URKO y TXOMIN ARTOLA.
  • A las 22:00 h: En el patio del IES Laudio BHI, FIESTA TEMÁTICA “Feria de Abril”, organizada Suziri-Jai Jaiak Koordinakundea.
  • A las 22:00 h: En el recinto de txosnas, CONCIERTO de los grupos CHILDRAIN, ESKEAN KRISTO y DJ, organizado por Laudioko Txosna Batzordea.
  • A las 23:00 h: En la avda. Zumalakarregi, CONCIERTO tributo AC/DC de BON SCOTT REVIVAL SHOW.



JUEVES 17 DE AGOSTO

ABUZTUAK 17, SAN ROKEZAR EGUNA (eguaztena)
Atzoko gazteen eguna

09:00etan:KALEJIRA Lankaietako Lagunak txistulari taldearekin.
11:00etan:DIANA herriko auzoetan zehar, Laudioko Gaiteroen eskutik. Horren ostean, kalejirak erdigunean zehar}
11:00etan:HASIBERRIENTZAKO ENTZIERROA
11:00etan:FAMILIAGUNEA txosnagunean, Laudioko Txosna Batzordeak antolatuta.
12:00etan:MEZA Lamuzako San Pedro parrokian.
12:00etan:PAELLA-LEHIAKETA, Aldai plazan, Suziri-Jai Jaiak Koordinakundeak antolatuta.
12:00etan:BERTSO-DANTZA txosnagunean, Laudioko Txosna Batzordeak antotaltuta.
12:30ean:ENTZIERROA ETA BIGANTXAK (soilik 16 urtez gorakoentzat).
12:30ean:KONTZERTUA Herriko plazan, San Roke Musika Elkartearen eta Itxarkundia Dantza Taldearen eskutik, programa honekin:
1. “MAZZANTINI” – Pasodoble Laudioarra – Felix Garcia Esteban -  Arr . M.Arbelaiz
2. “LED ZEPPELIN ON TOUR” - Rocka - Led Zeppelin - arr. Patrick Roszell
3.  “FIREWORK” -  Popa - Katy Perr - Arr. - Juanma Sáez
4. “EARTH WIND AND FIRE” - Diskoa - Arr. Peter Kleine Schaars
5. “JAMBO AFRICA” – Musika afrikarra - Mario Burki
6.  “K-POP MEDLEY” -  Pop korearra  - Arr. Louis Kiara
7. “LATIN POP SPECIAL” - Pop Latinoa - Arr.Masato Myokin
8. “HIGTWAY TO HELL” -<0}   {0>Heavy Metal - AC/DC<}0{>Heavy Metala- AC/DC
13:00ean:ANIMAZIOA Laudioko Gaiteroen eskutik.
14:00etan:BAZKARI HERRIKOIA (paella) Aldai plazan, Suziri-Jai Jaiak Koordinakundeak antolatuta.
14:00etan:Gure NAGUSIEN (65 urtez gorako pertsonen) OMENEZKO BAZKARIA Laudio BHIko patioan, Izen-emateak: abuztuaren 1etik 9ra, udaletxeko beheko solairuan (HAZ).
Jarraian:DANTZALDIA bazkarira etorri diren nagusientzat, GALEA TALDEak girotu eta alaituta.
17:00etan:ERRALDOI eta BURUHANDIEN KALEJIRA erdigunetik, Erraldoiak taldeak eta Galtzagorri Kultur Taldeak antolatuta, Lankaietako lagunak eta Laudioko Gaiteroak taldeen laguntzaz.
17:30ean:CLUEDO-POTEOA, Aldai plazan, Suziri-Jai Jaiak Koordinakundeak antolatuta.
18:00etan:HAURRENTZAKO EKINTZAK Zumalakarregi etorbidean 21:00ak arte, Arrañope, Ederki eta Iluntze tabernek antolatuta.
18:00etan:ANTZEZLANA txosnagunean, MATXO MARIS taldearen eskutik, Laudioko Txosna Batzordeak antolatuta.
19:00etan:ANIMAZIOA Laudioko Gaiteroen eskutik.
19:00etan:BOLEIBOL-TXAPELKETA HERRIKOIA Aldai plazan, Kultur Arteko Zubiak eta Basalarrina elkarteek antolatuta.
19:00etan:ANTZERKIA Herriko Plazan, NIÑO COSTRINI konpainiaren eskutik, "Crazy Mozarts" antzezlana.
20:00etan:KALEJIRA MARIACHI IMPERIAL "ELEGANCIA MEXICANA" taldearekin batera.
21:00etan:MARIACHI IMPERIAL “ELEGANCIA MEXICANA” taldearen MUSIKA EMANALDIA, Herriko Plazan,
21:00etan:AFARI MUSIKATUA JOSEBA IRAZOKIrekin, txosnagunean, Laudioko Txosna Batzordeak antolatuta.
22:00etan:ZUMBA ikuskizuna txosnagunean, Txosna Batzordeak antolatuta.



DÍA 17, FESTIVIDAD DE “SAN ROKEZAR” (Miercoles)
Día de la juventud de ayer

  • A las 9:00 h: PASACALLES a cargo del grupo de txistularis Lankaietako Lagunak.
  • A las 11:00 h: DIANA por los distintos barrios del pueblo, a cargo de Laudioko Gaiteroak y posteriormente pasacalles por el centro.
  • A las 11:00 h: ENCIERRO PRIMICIA.
  • A las 11:00 h: FAMILIAGUNEA en el recinto de txosnas, organizado por Laudioko Txosna Batzordea.
  • A las 12:00 h: En la parroquia de San Pedro de Lamuza, MISA.
  • A las 12:00 h: En la plaza Aldai, CONCURSO DE PAELLA, organizado por Suziri-Jai Jaiak Koordinakundea.
  • A las 12:30 h: BERTSO SAIOA en el recinto de txosnas, organizado por Laudioko Txosna Batzordea.
  • A las 12:30 h: ENCIERRO Y VAQUILLAS (solo mayores de 16 años).
  • A las 12:30 h: En la Herriko Plaza, CONCIERTO por la Agrupación Musical San Roque e Itxarkundia Dantza Taldea, con el siguiente programa:
    1. “MAZZANTINI” – Pasodoble Laudioarra – Felix Garcia Esteban – Arr . Arbelaiz
    2. “LED ZEPPELIN ON TOUR” – Rock – Led Zeppelin – Arr. Patrick Roszell
    3. “FIREWORK” – Pop – Katy Perr – Arr. Juanma Sáez
    4. “EARTH WIND AND FIRE” – Disco – Arr. Peter Kleine Schaars
    5. “JAMBO AFRICA” – Música Africana – Mario Burki
    6. “K-POP MEDLEY” – Pop Korearra  – Arr. Louis Kiara
    7. “LATIN POP SPECIAL” – Pop Latino – Arr. Masato Myokin
    8. “HIGTWAY TO HELL” – Heavy Metal – AC/DC
  • A las 13:00 h: ANIMACIÓN a cargo de Laudioko Gaiteroak.
  • A las 14:00 h: En la plaza Aldai, COMIDA POPULAR (paella), organizado por Suziri-Jai Jaiak Koordinakundea.
  • A las 14:00 h: En el patio del IES Laudio BHI, COMIDA HOMENAJE a PERSONAS MAYORES (de más de 65 años). Inscripciones del 1 al 9 de agosto en la planta baja del Ayuntamiento (S.A.C.)
  • Seguidamente: BAILE para los mayores que acudan a la comida, amenizado por GALEA TALDEA.
  • A las 17:00 h: Por el centro del pueblo, PASEO DE GIGANTES Y CABEZUDOS organizado por Erraldoiak y Galtzagorri Kultur Taldea, con acompañamiento de Lankaietako Lagunak y Laudioko Gaiteroak.
  • A las 17:30 h: Desde la plaza Aldai, CLUEDO-POTEO, organizado por Suziri-Jai Jaiak Koordinakundea.
  • A las 18:00 h: En la avda. Zumalakarregi, ACTIVIDADES INFANTILES hasta las 21:00 h, organizado por Arrañope, Ederki e Iluntze.
  • A las 18:00 h: TEATRO en el recinto de txosnas, con el grupo MATXO MARIS, organizado por Laudioko Txosna Batzordea.
  • A las 19:00 h: ANIMACIÓN a cargo de Laudioko Gaiteroak.
  • A las 19;00 h: En la Plaza Aldai, CAMPEONATO POPULAR DE VOLEIBOL organizado por Kultur Arteko Zubiak y Basalarrina.
  • A las 19:00 h: En la Herriko Plaza, TEATRO con la compañía NIÑO COSTRINI, que representa la obra “Crazy Mozarts”.
  • A las 20:00 h: Por distintas calles, PASACALLES del grupo MARIACHI IMPERIAL “ELEGANCIA MEXICANA”.
  • A las 21:00 h: En la Herriko Plaza, ACTUACION MUSICAL del grupo MARIACHI IMPERIAL “ELEGANCIA MEXICANA”.
  • A las 21:00 h: En el recinto de txosnas, CENA MUSICAL con JOSEBA IRAZOKI, organizado por Laudioko Txosna Batzordea.
  • A las 22:00 h: En el recinto de txosnas, ZUMBA, organizado por Laudioko Txosna Batzordea


SÁBADO 19

  • A las 9:00 h: En la avda. Zumalakarregi, XL edición del Concurso de TORTILLA y CONEJO, organizado por la S.R.C. y G. Rakataplá.
  • CUADRILLA DE AYALA. Campaña de reparto de kits recogida basura orgánica.

MIERCOLES 23, DIA DE AJOS



ABUZTUAK 23, BERAKATZ EGUNA (eguaztena)
9:30ean:ESKU-PILOTA partiduak, Lamuza frontoian, Herriaren Pilota elkarteak antolatuta: nesken eta mutilen bikotekako partiduak, palaz eta eskuz; benjaminak, kimuak eta haurrak.
10:00etan:HAUR-PARKEA Lamuza parkean, 14:00ak arte.
10:30ean:XVI. HAURRENTZAKO 3 X 3 HOCKEY TXAPELKETA IES Laudio BHIn, Ganbegi 6-2 Hockey Taldeak antolatuta.
11:00etan:FAMILIAGUNEA txosnagunean, Laudioko Txosna Batzordeak antolatuta.
11:00etan:XAKE partidak Aldai plazan, Laudio Xake taldeak eta Basalarrimak antolatuta.
11:30ean:SOKAREN HASIERA adinekoen egoitzatik, ohiko ibilbidean zehar eta betiko lekuetan geldituta, Untzueta Dantza Taldeak antolatuta.
14:00etan:SOKAREN AMAIERA eta AURRESKUA Herriko Plazan, Untzueta Dantza Taldeak antolatuta.
15:00ean:BAZKARI HERRIKOIA Lamuza parkean, Untzueta Dantza Taldeak antolatuta.
16:30ean:HAUR-PARKEA Lamuza parkean, 19:00ak arte.
17:00etan:ERRALDOI eta BURUHANDIEN KALEJIRA erdigunetik, Erraldoiak taldeak eta Galtzagorri Kultur Taldeak antolatuta, Ekin Joleak eta Laudioko Gaiteroak taldeen laguntzaz.

17:30ean:XXII. SAN ROKE HOCKEY-TXAPELKETA HERRITARRA Gardea kiroldegian, Ganbegi 6-2 Hockey Taldeak antolatuta.

17:30ean:DANTZA PLAZA Lamuza Parkean, bolatokien ondoan, Untzueta Dantza Taldeak antolatuta, ERDIZKA LAUETAN taldearekin.

18:00etan:HAURRENTZAKO EKINTZAK Zumalakarregi etorbidean 21:00ak arte, Arrañope, Ederki eta Iluntze tabernek antolatuta.
18:00etan:IRRIEN LAGUNAK txosnagunean, Laudioko Txosna Batzordeak antotaltuta.

19:00etan:ANTZERKIA Herriko Plazan, PASS&COMPANY kopainiarekin, "Juguete Roto 3p0" antzezlana.

19:00etan:KANTUKADA Lamuza parketik, Laudioko Txosna Batzordeak antolatuta.

20:00etan:FOLK KONTZERTUA, Herriko Plazan, Fita Fik Euskal Soinutresnak Elkarteak antolatua.

21:00etan:AFARI MUSIKATUA BOOGIE RIDERS taldearekin, txosnagunean, Laudioko Txosna Batzordeak antolatuta.

21:00etan:DANTZATLON haur-gazte animazioa XAIBORrekin, Zumalakarregi etorbidean, 23:00ak arte.

21:30ean:HABANERA GAUA Herriko Plazan, ELS PESCADORS DE L´ESCALA taldearekin.

21:30etan:KOADRIGA-LASTERKETA Alberto Acero plazan, Laudioko Gazte Asanbladak antolatuta.


 DÍA 23, DÍA DE AJOS (Miércoles)

  • A las 9:30 h: En el frontón de Lamuza, partidos de PELOTA MANO: partidos de chicas y chicos en las modalidades de pala y pelota mano por parejas en las categorías de benjamines, alevines e infantiles, organizado por la Asociación Herriaren Pilota. 
  • A las 10:00 h: En el parque de Lamuza, PARQUE INFANTIL hasta las 14,00 h.
  • A las 10:30 h: En IES Laudio BHI, XVI TORNEO INFANTIL DE HOCKEY 3 X 3 para niños/as, organizado por Ganbegi 6-2 Hockey Taldea.
  • A las 11:00 h FAMILIAGUNEA en el recinto de txosnas, organizado por Laudioko Txosna Batzordea.
  • A las 11:00 h En la plaza Aldai, partidas rápidas de AJEDREZ, organizado por Laudio Xake taldea y Basalarrina.
  • A las 11:30 h: Desde la residencia de mayores, COMIENZO DE LA CUERDA haciendo el recorrido y las paradas tradicionales, organizado por Untzueta Dantza Taldea.
  • A las 14:00 h: En Herriko Plaza, FIN DE LA CUERDA y BAILE DEL AURRESKU, organizado por Untzueta Dantza Taldea.
  • A las 15:00 h: En el parque de Lamuza, COMIDA POPULAR organizada por Untzueta Dantza Taldea.
  • A las 16:30 h: En el parque de Lamuza, PARQUE INFANTIL hasta las 19,00 h.
  • A las 17:00 h: Por el centro del pueblo, PASEO DE GIGANTES Y CABEZUDOS organizado por Erraldoiak y Galtzagorri Kultur Taldea, con acompañamiento de Ekin Joleak y Laudioko Gaiteroak.
  • A las 17:30 h: En el polideportivo de Gardea, XXII TORNEO POPULAR SAN ROQUE DE HOCKEY, organizado por Ganbegi 6-2 Hockey Taldea.
  • A las 17:30 h: En la zona de boleras del parque de Lamuza, DANTZA PLAZA con el grupo ERDIZKA LAUETAN, organizada por Untzueta Dantza Taldea.
  • A las 18:00 h: En la avda. Zumalakarregi, ACTIVIDADES INFANTILES hasta las 21:00 h, organizado por Arrañope, Ederki e Iluntze.
  • A las 18:00 h: IRRIEN LAGUNAK en el recinto de txosnas, organizado por Laudioko Txosna Batzordea.
  • A las 19:00 h: En la Herriko Plaza, TEATRO con la compañía PASS & COMPANY, que representa la obra “Juguete Roto 3p0”.
  • A las 19:00 h: Desde el parque, KANTUKADA organizada por Laudioko Txosna Batzordea.
  • A las 20:00 h: En la plaza Aldai, CONCIERTO FOLK RUAILLE BUAILLE, organizado por Fi ta Fik Euskal Soinutresna Elkartea.
  • A las 21:00 h: En el recinto de txosnas, CENA MUSICAL con el grupo BOOGIE RIDERS, organizado por Laudioko Txosna Batzordea.
  • A las 21:00 h: En la avda. Zumalakarregi, animación infantil-juvenil DANTZATLON con XAIBOR, hasta las 23:00 horas.
  • A las 21:30 h: En la Herriko Plaza, NOCHE DE HABANERAS con el grupo ELS PESCADORS DE L´ESCALA
  • A las 21:30 h: En Alberto Acero, CARRERA DE CUÁDRIGAS, organizado por Laudioko Gazte Asanblada.

PINCHAR EN ENTRADAS ANTIGUAS PARA VER DIAS RESTANTES